Güncel

Blackmagic DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI 3G-SDI Bilgisayara Ara Bağlantı Kartı

Blackmagic Design’ın yeni ara bağlantı kartı DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI, Quad Link 3G-SDI bağlantıları kullanılan eski Ultra HD ve 4K cihazlarının mevcut DeckLink 4K Extreme 12G görüntü kayıt ve oynatım kartı üzerinden bilgisayara bağlanmalarına imkan veriyor. DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI ara bağlantı kartı dünya çapında Blackmagic Design bayilerinde satışa çıktı.

DeckLink 4K Extreme 12G tek, yüksek hızlı bir SDI kablo üzerinden en yeni yüksek kare hızlı 4K cihazlarla çalışmak için 12G-SDI bağlantılara sahip. Eski ilk kuşak monitörler ve projektörlerin Quad Link 3G-SDI bağlantıları, 4 adet SDI kablosu gerektiriyor. Yeni DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI ara bağlantı kartı aradaki boşluğu kapatarak aynı kart üzerinde hem yüksek hızlı 12G-SDI bağlantılar hem de dört adet 3G-SDI bağlantı sunuyor.

Bir renk düzeltme sistemi veya sinemada DaVinci Resolve ile çalışan bir renk uzmanı artık DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI sayesinde ilave harici çeviriciler satın almak gerekmeden dört adet 3G-SDI bağlantıya sahip eski monitörlere ve dijital sinema projektörlerine bağlanabiliyor. Quad SDI desteğinin yanı sıra DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI kartı, 12G-SDI 2160p60 kaynaklardan 1080p60 çıklış yapmak için dahili bir aşağı formata çevirici donanımına da sahip.

Blackmagic DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI 3G-SDI Bilgisayara Ara Bağlantı Kartı

Yeni DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI ara bağlantı kartı normalde DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI  üzerindeki ara bağlantı yuvasını kaplayan standart HDMI kartının yerini alıyor. Bu ara bağlantı kartı kolayca değiştirilebiliyor ve müşteriler tarafından doğrudan takılabiliyor. DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI ara bağlantı kartı sayesinde DeckLink 4K Extreme 12G kart üzerinde Quad Link 3G-SDI kayıt ve oynatım elde ediliyor.

Üzerine Quad SDI ara bağlantı kartı eklenmiş DeckLink 4K Extreme 12G kayıt ve oynatım kartı, 2160p60’a kadar çözünürlüklerde çift akışlı görüntü kayıt ve oynatımına imkan veren, son derece hızlı bir 8 hatlı PCI Express Generation 2 kartı. Bu çok hızlı, yüksek performanslı kart çift 3D akışı sağlıyor ve saniyede 60 kare hızda Ultra HD görüntüyle çalışırken bile aynı anda fill ve key kayıt ve oynatımına izin veriyor.

Desktop Video 10.4.1 yazılım güncellemesi de yeni çıktı. Güncelleme DeckLink 4K Extreme 12G – Quad SDI kartı destekliyor ve ilave olarak 2160p30 için 12 bit RGB 4:4:4 desteği, 1080p60 formatta keying, derin renk desteği sunuyor.

DeckLink 4K Extreme 12G Blackmagic Design’ın üst düzey dijital sinema kullanıcılarına yönelik en gelişmiş PCIe kayıt ve oynatım kartı. Artık ilk kuşak Ultra HD formatında çalışması gerekenler hem eski cihazlarla hem de en son 12G-SDI sistemlerle uyumlu, geleceğe dönük bir çözüme kavuşuyorlar.

Kaynak: Broadcasterinfo/131