Güncel

Blackmagic Micro Studio Camera 4K Ultra HD Stüdyo Kamerası

Blackmagic Design bugün kullanımda olan en büyük ve en pahalı stüdyo kameralarından çok daha iyi kalite sunan Blackmagic Micro Studio Camera 4K Ultra HD ve HD stüdyo canlı yapım kamerasını sunuyor.

Blackmagic Micro Studio Camera 4K avuç içine sığacak kadar küçük boyutlu. İnanılmaz kalitede, yayın sınıfı Ultra HD sensörü çok iyi netlikte çekim yapıyor, böylece müşteriler görüntülerinde daha önce hiç olmadığı kadar fazla doku ve ayrıntı görebiliyorlar.

Yeni Blackmagic Micro Studio Camera 4K hem HD hem de Ultra HD yapım için kullanılabiliyor ve dahili renk düzeltici, talkback, tally göstergesi, PTZ kontrol çıkışı, B4 lens kontrol çıkışı ve üçüncü firmaların adaptörleriyle diğer lens yuvalarına kolayca dönüştürülebilen çok esnek MFT lens yuvasına sahip.

Blackmagic Micro Studio Camera 4K 1

Normal HD için kullanıldığında fazladan sensör çözünürlüğü sensörün bayer paterninden kaynaklanan her türlü renk kaybını tamamen önlüyor ve böylece müşteriler yüksek bant genişlikli RGB HD renk ve üstün piksel altı çentik yumuşatma (anti-aliasing) sayesinde günümüz stüdyolarında kullanılan büyük, en pahalı kameralardan daha iyi, ince ayrıntılı ve etkileyici HD görüntüler elde ediliyor.

Blackmagic Micro Studio Camera 4K kameranın küçük boyutu ve tamamen açık tasarımı, realite TV, magazin haberleri, spor etkinlikleri, konserler ve diğer programlar için mükemmel. Neredeyse görünmez boyutta olup, setin her yerine gizlenebiliyor, bu sayede önceden hiç olmadığı kadar kamera açısı elde edilip ilginç programlar oluşturulabiliyor. Sahneye gizlenerek canlı performanslarda kullanılabiliyorlar, spor etkinliklerinde kafa üzeri seyyar kamera olarak güvenle yararlanılabiliyor.

Blackmagic Micro Studio Camera 4K kameranın çok sağlam magnezyum alaşımlı gövdesi, lens yuvasından pek büyük değil. Uygun fiyatlı, yüksek performanslı MFT lenslerle uyumlu, veya müşteriler klasik yayın lensleriyle çalışmak için bir B4 adaptör ekleyebiliyorlar. Kameranın 6G-SDI çıkışı ve program geri dönüş girişi, Blackmagic SDI denetim protokolü kullanılarak bir anahtarlayıcıdan uzaktan denetlenebiliyor. Böylece herhangi bir ATEM anahtarlama sisteminden kamera ayarları, renk dengesi, siyah seviyeleri, gamma, lens odağı, iris, zoom ve diğer ayarlar değiştirilebiliyor.

Blackmagic Micro Studio Camera 4K Ultra HD Stüdyo Kamerası

Yeni esnek genişletme portu Blackmagic Micro Studio Camera 4K kamerayı uzaktan kullanım için mükemmel hale getiriyor. Genişletme portundaki çoklu kontrol bağlantılarından bir PTZ seri çıkış bağlantısı, yayın lenslerinin denetlenmeleri için bir B4 veri bağlantı çıkışı ve motorlu kafalarla birlikte kullanılabiliyor. Müşteriler S.Bus girişini kullanarak kendi kamera denetim çözümlerini bile oluşturabiliyorlar. Genişletme portunda ortak bir DB-HD15 konnektörü olduğu için müşteriler kolayca kendi kablolarını yapabiliyor veya verilen bağlantı kablosunu kullanabiliyorlar. Genişletme portunda DC kamera güç girişi, LANC ve referans girişi de var.

Blackmagic Design CEO’su Grant Petty şunları söyledi: “Blackmagic Micro Studio Camera 4K dünyanın en küçük ve genişletilebilir profesyonel stüdyo kamerası. Müşterilerin her zamankinden daha fazla açıyla, daha cazip programlar, daha üstün görüntü oluşturmak için kamerayı nasıl kullanacaklarını görmek için heyecanlıyız. Artık her sığa sığabilen ve çok daha büyük ve pahalı kameralara rakip, uygun fiyatlı bir stüdyo kamerası var.”

Blackmagic Micro Studio Camera 4K 3

 • Ultra HD çözünürlükte kullanıldığında 2160p30’a kadar HD çözünürlükte ise 1080p60’a kadar formatlar
 • Tek SDI bağlantısı yoluyla eksiksiz uzaktan kumandaya imkan veren SDI kamera kontrol protokolü desteği
 • Yüksek kaliteli Micro Four Thirds lenslerle uyum
 • B4 yayın lens yuvası gibi yaygın üçüncü firma adaptörleriyle diğer yuvalarla uyum
 • Ön tarafta menü dolaşımı ve ayarlara hızlı erişim için dahili butonlar
 • 12V güç girişi
 • Yedek güç için LP-E6 uyumlu pil ekleyebilme
 • Güç, referans, PTZ ve B4 bağlantıları için DB-HD15 konnektörlü genişletme portu
 • Genişletme portunun PTZ seri çıkış, B4 lens veri bağlantı çıkışı ve S.Bus girişini desteklemesi sayesinde müşterilerce kişisel kamera kontrol çözümleri oluşturabilme imkanı
 • iPhone uyumlu kafa takımları kullanılan iki yönlü dijital, kaliteli talkback konnektörü
 • Kameraların eksiksiz SDI kontrolü için ATEM serisi canlı yapım anahtarlama sistemleriyle uyum.

Kaynak: Broadcasterinfo/131